Najlepsze momenty w siatkarskiej karierze polskiej siatkarki Katarzyny Skorupy

Katarzyna Skorupa to jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w historii. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tej karierze nie brakowało również wspaniałych momentów, które z pewnością zasługują na uwagę. Oto niektóre z najlepszych momentów w karierze Katarzyny Skorupy.

Debiut w reprezentacji Polski

Katarzyna Skorupa zadebiutowała w reprezentacji Polski w 2005 roku i od tego momentu była jednym z najważniejszych zawodników drużyny. W tym samym roku Polska zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy, a Skorupa została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju.

Sukcesy klubowe

W swojej karierze Skorupa reprezentowała wiele klubów w Polsce i za granicą. Zdobyła z nimi wiele tytułów mistrzowskich i pucharów. W 2008 roku zdobyła Puchar CEV z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a w 2016 roku wygrała Ligę Mistrzyń z drużyną Pomi Casalmaggiore.

Sukcesy indywidualne

Katarzyna Skorupa otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoje występy na boisku. W 2005 roku została wybrana najlepszą rozgrywającą Mistrzostw Europy, a w 2015 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej rozgrywającej Ligi Mistrzyń. W 2016 roku została również wybrana najlepszą rozgrywającą Mistrzostw Europy.

Mistrzostwo Świata 2014

Jednym z największych sukcesów w karierze Skorupy było zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata w siatkówce kobiet w 2014 roku. Polska pokonała wówczas w finale Brazylię i tym samym zdobyła pierwszy w historii złoty medal na tej imprezie.

Olimpiada 2016

W 2016 roku Katarzyna Skorupa reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polska drużyna zdobyła wówczas brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce reprezentację Holandii. Skorupa była jednym z najważniejszych zawodników polskiej drużyny, a jej skuteczne zagrania i asysty decydowały o wynikach meczów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *